Fenerbahçe'deki seçim süreci gergin başladı. Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısını Ali Koç'un önerdiği Vefa Küçük'ün yönetmesine tepki gösteren başkan adayı Aziz Yıldırım'ın kongreyi terk etmesinin ardından basın toplantısı düzenledi.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları;

“Gerilimi tırmandırmamak için ayrıldım. Kavga etmeyi tercih edenleri, Fenerbahçe’nin vicdanına havale ediyorum. Kavgaların çıkacağını gördüğüm için gittim. Ali Bey bana diyor ki, ‘Gerekirse kavga edelim’. Bunu gördüğüm için ayrıldım. Bizim derdimiz seçim kazanmak değil, Fenerbahçe’nin kazanması. Dürüstçe bir divan seçimi yapılmadı. Tek tek okuyacaktı maddeleri, oylamaya sunacaktı.

Fenerbahçe; holdinglerin takımı mı, halkın takımı mı? Yarın genel kurul üyeleri buna karar verecek.

Bütün delegelerimizi yarın stadyuma bekliyorum. Ben de sabah erken saatlerden itibaren orada olacağım ve seçim bitene kadar da oradan ayrılmayacağım.

Bizi derdimiz seçimi kazanmak değil, Fenerbahçe’nin kazanması. Oylama yapıyor ‘oy birliği’ diyor. Nasıl oy birliği? Ben reddettim bunu.

(Ali Koç’un ‘Gerekirse kavga edelim’ sözüne ne dediniz?) Ne diyeceğim? Güldüm geçtim.

Kürsüyü işgal etmedik. Vefa Bey’in adil bir şekilde seçilmediğini söylemeye gittik. Şekip Bey’in oyu daha fazlaydı. Karşı taraf çift el kaldırıyor. Düzgün bir ekiple sayım yapmak gerekirdi.  Tribünlerde üst katlarda insanlar oy kullanıyor, bunlar sayılmadı. Kale arkasında el kaldırıyorlar, sayılmıyor. Böyle seçim mi olur? Kongreye gelen insanlar amigoluk yapmayacaklar. İki taraf için de aynısını söylüyorum. Stada maça gelmiş gibi geliyorlar. Bu yanlış. Ayırmadan söylüyorum, kimse bu şekilde davranamaz.

Ben hiçbir zaman ortamı germedim, sakin konuştum. Kim kazanırsa kazansın, Fenerbahçe kazansın. Holdinglerin Fenerbahçe’si mi, halkın Fenerbahçe’si mi? Delegeler karar versin. ‘Şekip Bey ile çalışmayacağım’ diyor. Seçilerek gelmiş adam oraya, böyle saçma şey mi olur?

Uzmanı açıkladı! Asgari ücrete ara zam gelecek ama Temmuz'da değil Uzmanı açıkladı! Asgari ücrete ara zam gelecek ama Temmuz'da değil

Fenerbahçe’nin üzerindeki ölü toprağını kaldırdım. Onlara yön verdim. Ben hedefime ulaştım.

Çekilmeyeceğim, çekilmek falan yok!

Sürprizim vardı. Divan’a gidip 50 milyon dolar teminat mektubu vereceğim. Şampiyon olamazsak o parayı Fenerbahçe’ye vereceğim.

Editör: Aliye Tulum