Kızılay Başkanı'nın oğlu Furkan Kınık'a devlet övünç madalyası verilmiş

Kahramanmaraş merkezli binlerce yıkıma ve can kayıplarına neden olan depremler sonrası en çok konuşulan kurum Kızılay olurken Başkan Kerem Kınık hakkında da tartışmalar devam ediyor. Kızılay'ın çadır satışı gündemdeki yerini korurken Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın, oğlu Muhammed Furkan'a devlet övünç madalyası verildiği ortaya çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Kahramanmaraş depremleri sonrasında açıklamaları çok konuşulmuştu. Kızılay'ın çadır ve gıda malzemesi satma olayları gündemdeki yerini korurken Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın, oğlu Muhammed Furkan hakkında çok tartışılacak bir olay gündeme geldi. 

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLMİŞ

Kızılay Başkanı’nın oğlu Furkan Kınık’a devlet övünç madalyası verildiği ortaya çıktı. Aynı zamanda Genç Kızılay Genel Başkan Yardımcısı olan Kınık, 2018’de TRT bursuyla İngiltere’ye gitti ve TRT’de işe başladı. Kız kardeşi de Yeşilay’da uzman yardımcısı olarak görev yapıyor.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın oğlu Muhammed Furkan'ın  sitede yer alan "biyografisi" ise şöyle:

1993 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Şehir Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okudu. Sağlık sektöründe kariyerine başlayan Kınık, Trt World kanalının World Citizen Sosyal Sorumluluk İnsiyatifi'nde görev almaktadır. 2016 yılında Genç Kızılay Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan Kınık, Genç Kızılay Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Birimi Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN