Kızılay Başkanı Kerem Kınık suçu FETÖ'ye attı eski defterleri açıldı! Paylaşımları gündem oldu

Kızılay'ın AHBAP'a çadır satmasına ilişkin tartışmalar devam ederken Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın yeni açıklamaları olay oldu. AHBAP olayı hakkında 'Bana sorsalardı nakliyesine destek olsunlar, yükleyin çadırları derdim' açıklaması yapan Kerem Kınık'ın sivil asker işbirliği hakkında açıklaması ise yeni tartışma yarattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremler asrın felaketine sebep olurken afetzedelerin en büyük ihtiyacı olan çadır tartışmaları bitmiyor. Kızılay'ın, Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Derneği'ne 46 milyon liraya çadır satması tepkilere neden olmuştu. İddiaları doğrulayan Kerem Kınık  "Ahbap Derneği ve Türk Kızılay işbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır. Aksini iddia eden ise ya meseleyi anlamamış ya da kötü niyetlidir" ifadelerini kullanmıştı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık dün akaşm CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programında canlı yayınına katılarak yeni açıklamalarda bulundu. 

Kızılay Başkanı Kerem Kınık ''Afette askeri konumlandırmazsanız yanlış yaparsınız. Kendi içerinizde sivil asker işbirliği mekanizmanız geçmiş dönemlerde çökertildiği için bu mekanizmadan faydalanamıyorsunuz.'' açıklamasıyla FETÖ'yü suçladı. 

FETÖ TWETLERİ ORTAYA ÇIKTI

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın sivil asker işbirliği konusunda yaptığı açıklamalarda FETÖ'yü suçlaması sonrasında tartışmalar alevlendi. Kerem Kınık'ın daha önce FETÖ'ye övgüleri olan twetler sosyal medyada gündem oldu.

İŞTE O PAYLAŞIMLARDAN BAZILARI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN