Kenan İmirzalıoğlu’nun ATV ekranlarında sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 5 milyonluk soru açıldı. Göktaş, yarışmanın yeni bölümünde 13. soru ile karşı karşıya kaldı. Peki, Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyonluk soru ve cevabı ne? Yarışmacı 5 milyonluk soruya doğru cevabı verdi mi? İşte ayrıntılar...

Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon TL değerindeki 13. final sorusu Berk Göktaş'a soruldu.

Bakara suresinde, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, "biz bir çeşit yemeğe asla katlanmayız" diye isyan edip Hz.Musa'dan "Rabb'ine dua et de versin" diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?

A: Mercimek

B: Soğan

Erdoğan'a 'Utanmalısın' diyen İsrailli bakana AK Parti'den tepki yağmuru Erdoğan'a 'Utanmalısın' diyen İsrailli bakana AK Parti'den tepki yağmuru

C: Nohut

D: Sarımsak

Sorunun cevabı Bakara Suresi 61. ayette geçiyor.

Ayetin meali ise şöyle:

"Hani siz, “Ey Mûsâ! Biz bir tek yiyecekle dayanamayacağız. Bizim için rabbine dua et de bize toprağın mahsullerinden; sebzelerinden, kabakgillerinden, sarımsağından, mercimeğinden, soğanından bitirsin” demiştiniz. Mûsâ ise, “İyiyi kötü ile değişmek mi istiyorsunuz? Şehre inin; istedikleriniz orada var” dedi. Zillete, fakru zarûrete mahkûm oldular; Allah’ın gazabına uğradılar. Bu durum, Allah’ın âyetlerini inkâr etmeleri ve haksız yere peygamberleri öldürmelerinin, bütün bunlar da isyan etmeleri ve haddi aşmalarının sonucuydu."

Kim Milyoner Olmak İster’de Yarışmacı 5 Milyon Tl

Bu ayette görüleceği üzere cevap C - NOHUT şıkkıdır.

YARIŞMACI 5 MİLYONLUK SORUYA DOĞRU CEVAP VERDİ Mİ?

Kim Milyoner Olmak İster'de son soruya gelen Berk Göktaş doğru yanıtı vererek program tarihinde ilk defa 5 milyon TL kazanan yarışmacı oldu. 

Editör: Aliye Tulum