Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi

ATV ekranlarında yayınlanan 'Kim Milyoner Olmak İster' adlı sevilen programda 1 Milyon TL değerindeki büyük ödül ikinci kez sahibini bulmuştu. Ödülü 24 yaşındaki yarışmacı Rabia Birsen Göğercin kazanırken 1 Milyon TL'ye neler alınabileceği tartışma konusu olmuştu.

Söz konusu yarışma programında senelerdir büyük ödül değişmiyordu. Enflasyon ve kurdaki değişimler sebebiyle büyük ödül 1 Milyon TL'den 5 Milyon TL'ye yükseltildi.

FATİH ALTAYLI ELEŞTİRMİŞTİ

Gazeteci Fatih Altaylı 1 Milyon TL'nin seneler içerisindeki değişimini sert bir dille eleştirmişti:

"Genç kızımızın kazandığı 1 milyon TL bugünkü kurla hemen hemen 36 bin dolar ediyor. 660 bin dolardan 36 bin dolara inen büyük ödül! 2011'de 3 Ferrari almaya yeten bu ödül ile bugün belki bir FİAT Egea alabilirsiniz. O da acele ederseniz, zam gelmeden alabilirseniz. Yoksa o da imkansız olabilir. Bir ülkedeki düşüşü bu ancak bir yarışma programı bu kadar iyi anlatabilirdi. O da en iktidar yanlısı televizyon ATV’ye nasip oldu. Ellerine sağlık."