CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gökşen Anıl Ulukuş'u danışmanı olarak atadı. Uludağ'ın, CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'na üç yıl önce "şerefsiz" diyerek hakaret ettiği öğrenildi.

Gökşen Anıl Ulukuş'un 7 Eylül 2020 tarihinde sosyal medya platformu Twitter'da Sezgin Tanrıkulu'na cevap vererek "Dersim katliamı faili olan, faşist, statükocu partide ne işin var o zaman, defol bu partiden" dediği ve Sezgin Tanrıkulu'nu terör destekçiliği ile suçlayarak hakaret ettiği ortaya çıktı.

Gökşen Anıl Ulukuş kimdir? 

Ulukuş, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile çalışmış bir isim. Zafer Partisi’nin kurulmadan önce kullandığı Ayyıldız Hareketi ismi, parti kurulduktan gençlik yapılanmasının ismi olmuştu. Ulukuş, 5 Ekim 2021’e kadar hareketin başkanlığını yürüttü. Daha sonra görevinden istifa eden Ulukuş, Kılıçdaroğlu’yla çalışmaya başladı. Ulukuş, Kılıçdaroğlu’nun ülkücülerle bir araya geldiği etkinliklerde konuşmalar yapmıştı.

14 Mayıs seçimlerinin ardından millet ittifakı cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi’ni ziyaret etmişti. Özdağ ve Kılıçdaroğlu arasında imzalanan mutabakatla parti Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklamıştı. 28 Mayıs seçimlerinin ardından da görüşen Özdağ ve Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde de ittifak yapabileceği konuşulmaya devam ediyor.

Ankara'da uyuşturucu operasyonunda 388 kişi yakalandı Ankara'da uyuşturucu operasyonunda 388 kişi yakalandı