Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da ülkü ocaklarının eski başkanları ile bir araya gelecek. Toplantıda Eski ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu ile, Kılıçdaroğlu’nun danışmanı eski MHP İl Yöneticisi Ramazan Kubat da konuşma yapacak.

İktidarın HDP üzerinden, terörle iş birliği yapmakla suçladığı CHP, cumhurbaşkanlığı seçimine birkaç gün kala milliyetçi oylara yönelik hamlelerini artırmaya devam ediyor. Edinilen bilgiye göre bu kapsamda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çarşamba günü Ankara’da yaklaşık bin kişilik “milliyetçi” bir topluluğa hitap etmeye hazırlanıyor. Çankaya Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri’nde saat 14.00’te başlayacak toplantıya çeşitli illerden ülkü ocaklarının eski başkanlarının ve yöneticilerinin katılması bekleniyor. 

Terörle iş birliği suçlamalarına yanıt verecek

Kılıçdaroğlu’nun “terörle iş birliği” suçlamalarına yanıt vereceği toplantıda aynı zamanda Eski ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu ile, Kılıçdaroğlu’nun danışmanı MHP Ankara eski İl Yöneticisi Ramazan Kubat da konuşma yapacak. T24’e bilgi veren CHP’li kaynaklar, toplantıda ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a oy vermiş isimlerin de bulunacağına dikkat çekti.

İstanbul'da sandığa bakın kaç kişi gitmemiş, işte seçim sonuçları... İstanbul'da sandığa bakın kaç kişi gitmemiş, işte seçim sonuçları...

Sosyal medyadan “Ne mutlu Türk’üm diyene” mesajı

Bu arada sosyal medya hesabından açıklama yapan Ramazan Budak da, milliyetçelere Kılıçdaroğlu’na oy verme çağrısında bulunarak, şu ifadeleri kullandı: “Türk’ün sinesinden gelen Oğuz’un Beğdili boyundan olan Türk’ün öz be öz evladı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme günüdür. İsteğim ve dileğim odur ki Türk milliyetçiliğinin ve Türk evlatlarının sarsılmaz desteğiyle bundan gayrı Türk’ü Türk yönetsin, ne mutlu Türk’üm diyene.”