Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuda mülakata ilişkin açıklamasına tepki CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu "Burada sadece bir yalanın itirafı yok, yine bir oyunun döneceği anlaşılıyor. Hayırdır, alacağın kararları bakanlarınla görüşesin mi tuttu?" diyerek kamuda mülakat kararı aleyhine mücadele edeceğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından şunları söyledi:

Celal Şengör'den Yusuf Tekin'e sert sözler: Sen ülkenin geleceği için büyük bir tehditsin Celal Şengör'den Yusuf Tekin'e sert sözler: Sen ülkenin geleceği için büyük bir tehditsin

"Erdoğan bizden çalarak seçim vaadi yaptığı mülakat meselesinde yine çark etmiş, “Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlarıyla görüşür, bakarız” demiş. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bir kez daha itiraf etmiş.

Ancak burada sadece bir yalanın itirafı yok, yine bir oyunun döneceği anlaşılıyor. Bu senin zaten seçim vaadindi, gereğini yaparsın biter! Hayırdır, alacağın kararları bakanlarınla görüşesin mi tuttu?

Mülakata takılan evlatlarımız için ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim!"

Erdoğan'dan kamuda mülakat açıklaması: Gerekli olabilir Erdoğan'dan kamuda mülakat açıklaması: Gerekli olabilir

Editör: Nigar Topcu