Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terör bağlantısı suçlamalarına tepki göstererek "Beni niye suçluyorsun?" diye sorarak yüzleşmete davet etti. Kılıçdaroğlu "Kendini erkek olarak görüyorsan erkek olarak çıkacaksın karşıma. Ben de çıkacağım hesaplaşacağız, önüme koyacaksın videoları. Cumhurbaşkanı olan bir kişinin bu kadar alçalacağını hiç düşünmedik." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Bir seçim kampanyasının iktidar tarafından bu kadar kirli, kötü, bu kadar yalana dayalı bir kampanya olduğunu hiç düşünmedik. Bana söyler misiniz, vicdanı olan tüm vatandaşlarıma soruyorum. Ya nasıl olur da beni Kandil'de, ben gideceğim de ortak video düzenleyeceğiz. Hayatımın bütün evresinde teröre karşı çıkan birisi için bu kadar ahlaksız, bu kadar düzeysiz bir şey nasıl yapılabilir. Sahte video üreten kişiye ne denir, sahtekar denir.

İsmail Küçükkaya: Kılıçdaroğlu neden istifa etsin? İsmail Küçükkaya: Kılıçdaroğlu neden istifa etsin?

"Bir cumhurbaşkanı montaj yapamaz, montaja sığınamaz"

Devletin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir kişi nasıl sahtekarlık yapabilir? İnsanda biraz ahlak olur. Bunlarda Allah'a inanç da yok. Kandil'in anahtarı senin cebinde, beni neden suçluyorsun? Bir montajı nasıl gösterirsin. Bir insanda ahlak erdem olmaz mı? Sen buna nasıl izin verirsin? Bir cumhurbaşkanı montaj yapamaz, montaja sığınamaz. 

"Tank Palet fabrikasını Katar'a neden sattın dedik"

Teröristlerin yaptığı açıklama benim işime mi yarar Saray'ın işine mi; onları Saray konuşturuyor. Gidip görüştüklerini bilmiyor muyum? İHA-SİHA üretimine biz karşı mı çıktık. Tank Palet fabrikasını Katar'a neden sattın dedik. 

Bunlar Türkiye'yi devlet olmaktan çıkardılar. Geri kabul anlaşmasını neden imzaladın. Sınır diye bir şey kalmadı. 'Hudut namustur' tabelalarını kaldırsınlar, bir anlamı kalmadı. Uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım.