Atatürk'e saygısızlık yapan genç hakkında istenen ceza belli oldu Atatürk'e saygısızlık yapan genç hakkında istenen ceza belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında 'değişim' tartışmaları hakkında konuştu.

"Yeni değişimleri üretme görevi benimdir"

Başarıyı tek başına üstlenen bu birlikteliği başarısızlık olarak tanımlarsanız tek başına karşınıza dikilirim.25 milyona dokundurtmam. Onlar hiçbir çıkarı olmayan sarayın sahtekarlıklarına rağmen halkın ve hakkın yanında duranlardır. Değişimin mimari CHP'li vekillerle birlikte millet ittifakıdır. 25 milyona ulaşan değişim yeterli değilse başarısızlık benimdir yeni değişimleri üretme görevi de benimdir. Masalar kurarak halil ibraim sofraları kurarak ileriye doğru değişimin hayat boyu süren süreç idari ile yönetmektir.

"Ben CHP'nin başında olsam da olmazsam da..."

Gelecekte bu partinin elbette başka liderleri de olacaktır. O zaman da bugün de ben aynı kalacağım. Bugün CHP lideri olmam ya da olmamam hiçbir şeyi değiştirmez.  Ben CHP'nin başında olsam da olmazsam da birleştirdiğimiz 25 milyonluk demokrasi kitlesi hakkın yanında duran kitle olacak ama bir liderin güdümünde olmayacaktır. Sizler bir liderin ya da kişinin güdümünde olmamak için bir araya geldiniz. Bizler hepimiz değişimin bir parçasıyız. Devrimlerin tek bir lideri olmaz ama her zaman devrime inanmış halklar olur. Biz CHP'nin her bir neferi en az 25 milyondan oluşan halkımızla yoldaşları olarak değişime ışık tutmaya devam edeceğiz. Bu saltanatın yıkılması da sandığımızdan çok daha yakındır.