Asgari ücret için ilk toplantı yarın: Zam oranı ne zaman netleşecek? Asgari ücret için ilk toplantı yarın: Zam oranı ne zaman netleşecek?

Marmara İmam Hatip Lisesi öğrencisi olduğu iddia edilen bir genç Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına karşı çirkin, müstehcen hareketlerde bulunmuştu.

Sosyal medyada kısa zamanda çok tepki toplayan bu iğrenç hareket sonrası, 17 yaşındaki A.E.S adlı genç tutuklandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olay hakkında açıklamalar yaptı.

"Maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir." diyen Kılıçdaroğlu, bu tarz hareketlerin sorumlusunun iktidar olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:

İKTİDAR'I SORUMLU TUTTU

"Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’e yönelik hakaretler, Saray İktidarının yarattığı iklimin sonucudur. Bu çirkinliği kabul edemeyiz. Ancak maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir.

Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Sadece ve sadece Sarayın “düşmanlaştırma” politikasına katkı sağlayacaktır."

VATANDAŞLIK HAKKINDA KONUŞTU

Örneğin Kuveytli bir kişi, Atatürk’e yönelik hakaretlerini sürdürmektedir. Ve üstelik bu kişinin, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olduğu iddia edilmektedir. Öncelikle bu iddia, ilgili makamlarca derhal açıklığa kavuşturulmalıdır.

İddia doğru olsa da olmasa da Saray İktidarının para karşılığı vatandaşlık satma politikasının varacağı yer burasıdır. Türkiye Cumhuriyeti lütufla değil, kanla kurulmuştur. Ülkemizin vatandaşlığı da aynı nispette kıymetlidir.

Üç-beş Dolar’a tamah ederseniz, böyle ahlaksız kişilerin karşısında eğilirsiniz. Bunu Saray İktidarı kendisine yediriyor olabilir, ancak bu durum Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz.