Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile beraber Manisa’da bir miting düzenledi.

Kılıçdaroğlu, gençlere umut vermek için mücadele ettiğini belirterek bütün köy okullarını yeniden açacaklarını ve 100 bin öğretmenin atamasını yapacaklarını söyledi. Ayrıca üreticilerin sorunlarının da farkında olduğunu belirterek kilosu 2 doların altında ürünlerinin satılmayacağı sözünü verdi. Çiftçilerin alın terinin karşılığını vermek gerektiğine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi kendi bölgesinde en güçlü ülke haline getirmek için yeni bir hamle başlatacaklarını söyledi.

Konuşmasında taşeron işçilerin durumuna da değinen Kılıçdaroğlu, “Devlet taşeron işçi çalıştırmaz. Eğer taşeron işçi varsa o devletin saygınlığına gölge düşürür. Yaklaşık 150 bin taşeron işçisine kadro vereceğiz. Bay Kemal sözü” diyerek taşeron işçilerinin kadroya alınacağı sözünü verdi.

Kılıçdaroğlu, ayrıca mutfaklarda yangın olduğunu ve bu durumu çözeceklerini belirterek ülkenin soyulduğunu ve 418 milyar liranın iç edildiğini söyledi. Bu parayı son sente kadar getireceğini ve kul hakkı yemeyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ülkeye baharı getireceklerini ve kavgayı bitireceklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından seçim kampanyasının yeni şarkısını da ilk kez Manisa’da dinletti. Seçim şarkısı, halk tarafından ilgiyle karşılandı ve katılımcılar şarkıya eşlik ettiler.

Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi? CHP liderinden açıklama geldi Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi? CHP liderinden açıklama geldi

Kılıçdaroğlu’nun Manisa’daki konuşması, seçim öncesinde Millet İttifakı’nın stratejileri hakkında önemli ipuçları verdi. Gençlerin sandığa gitmeleri ve tarihi bir seçim yapmaları çağrısında bulunması, üreticilere, taşeron işçilere ve vatandaşlara verdiği sözlerle de dikkatleri üzerine çekti.