31 Mart yerel seçimlerinde DEVA Partisi ülke genelinde yalnızca bir ilçe belediyesi kazanırken, %0,32'lik bir oy oranına ulaştı. Gelecek Partisi ise belediye başkanlığı kazanamayıp, %0,07 oy oranı ile seçimleri tamamladı.

Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, Ankara kulislerinden edindiği bilgileri Tv100 ekranlarında aktardı. Burhan partilerde yaşanan hezimet ardından, DEVA ve Gelecek Partisi'nin milletvekillerinin AK Parti'ye geçebileceğini öne sürdü.

Sinan Burhan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Gelecek Partisi, DEVA Partisi’nden bazı milletvekillerinin AK Parti’ye geçme durumu önümüzdeki günlerde olabilir. Kendi aralarında istişareler var. Bu istişarelerde şöyle bir konuşma da yapılıyor.

Tanju Özcan'ı eşi protesto etti Özcan'dan karşılık gecikmedi Tanju Özcan'ı eşi protesto etti Özcan'dan karşılık gecikmedi

"Önümüzdeki aylardan itibaren AK Parti'ye geçişleri görebiliriz"
Bu seçimlerde beklenen neticenin alınmadığı, millette bir teveccühün görülmediği ve partinin bundan sonra ekonomik, sosyal ve siyasi olarak ayakta kalmasının zor olduğu, motivasyonlarının olmadığı dolayısıyla AK Parti'ye yönelik büyük bir ilgi var. Önümüzdeki aylardan itibaren AK Parti'ye geçişleri görebiliriz."

Editör: Nigar Topcu