Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Erzurum mitinginde taşlı saldırıya uğrayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili videolu açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu paylaşımına, "Erzurum’un Ak Partili Belediye Başkanı'nın yaptığını gördünüz. Biz bu eşiği aşmak zorundayız gençler. Evladım Ekrem Başkan'ı bununla durduramazlar, ona bunlar vız gelir tırıs gider" notunu düşerken "Ülkeye değişim getirmenin bir bedeli vardır. Bunu da ödemeye hepimiz hazırız" ifadeleri ile konuşmasını tamamladı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Cihan Paçacı: Şu anda ittifak söz konusu değil! Cihan Paçacı: Şu anda ittifak söz konusu değil!

Sevgili halkım. Mafyalar, militanlar, SADATçılardan, Sinan Ateş'i öldüren torbacılardan, beşli çetelerden, domuz bağcılardan oluşan bir militarist koalisyon var. Bugün Ekrem başkanımıza saldıran bunlardır. Amaçları insanlarımızı korkutmaktır. Sandıktan uzak tutmaktır. Tüm Türkiye itidalini koruyacak. Türkiye makul çoğunluğun ülkesi. Çoğunluk bu kötülüğü bitirecek. Sevgili vatandaşlarım 14 Mayıs'a odaklanın. Başka her şey teferruattır. Sakın kızmayın, sakın küsmeyin. İnsanlarınızı sevin, bağrınıza basın. O terör gruplarını da kahreden de tam da budur. Ekrem evladıma da geçmiş olsun. Ülkeye değişim getirmenin bir bedeli vardır. Bunu da ödemeye hepimiz hazırız.