Kılıçdaroğlu'dan iktidara bomba sözler: Çadır sorununu nasıl çözemezsiniz ya

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin 17'nci gününde depremden etkilenen Hatay'da iktidara bomba sözler söyledi. Kılıçdaroğlu, 'Hatay'dan bu ülkeyi yönetenlere seslenmek istiyorum Yahu Allah aşkına siz koskoca Türkiye'de nasıl olur da bir çadır sununu çözemezsiniz! Nasıl olur da 'Çadır sorununu çözdük' diye ortada geziyorsunuz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş depreminin 17'nci gününde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesi olan Hatay'da iktidarın çadır sorununu hala çözememesine tepki gösterdi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o sözleri;

"Hatay’dan bu ülkeyi yönetenlere seslenmek istiyorum; Yahu Allah aşkına siz koskoca Türkiye’de nasıl olur da bir çadır sununu çözemezsiniz! Nasıl olur da ‘Çadır sorununu çözdük’ diye ortada geziyorsunuz. Vatandaşı bir dinleyin, vatandaş size ne söylüyor bir bakın bakalım. Daha önce çağrı yapmıştım aynı çağrıyı tekrar yapıyorum; Türkiye’de çadır üreten, fiyatı ne olursa olsun ‘Evet biz çadır üretiyoruz istediğiniz çadırları size vereceğiz’ diyorsa herhangi bir sanayici, üretici çadırların tamamını satın alıp deprem bölgelerine göndermeye hazırız. Çözemiyorlarsa bıraksınlar biz çözelim. Bu sorun hala temel bir sorun olarak önümüzde duruyor. Havalar ısınacak daha farklı sorunlar ortaya çıkacak, iktidarın bu konuda çok daha hızlı davranması lazım ama kentin dokusuna, kültürüne, tarihine dikkat ederek, onları tahrip etmeden yol alması gerekiyor.”  

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN