Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yüzde 50+1'in değişmesi isabetli olur." çıkışına yanıt verdi.

"Bu sistemin demokratik meşruiyeti yüzde 50+1'dir" diyen Bahçeli, "MHP olarak dün ne demişsek bugün de aynı görüşteyiz." diye konuştu.

MHP lideri ek olarak, "Erdoğan, Bahçeli’yi sırtından atacak mı?" yazısı üzerinden Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu'nu da hadef alan bir söylemde bulundu.

Bahçeli "Bazı zekâ özürlülerin, 'Erdoğan, Bahçeli'yi sırtından atacak mı?' diye yazı kaleme almaları, AK Parti ve MHP arasında sorundan bahsetmeleri alçak bir teşebbüstür. Allah'a çok çükür siyasi hayatımız boyunca, burayı dikkatle dinleyin, kendi aranızda tartışırken de cevap verin, hiç kimsenin sırtına binmedik. Hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik." dedi.

Terkoğlu'dan yanıt geldi

Barış Terkoğlu, MHP liderinin o sözlerine sosyal medyadan yanıt verdi.

Tahsin Paşa seferde: AK Parti'li Bahadır Yenişehirlioğlu'ndan tepki çeken paylaşım Tahsin Paşa seferde: AK Parti'li Bahadır Yenişehirlioğlu'ndan tepki çeken paylaşım

Bahçeli'nin ilgili sözlerini alıntılayan Terkoğlu, "Ankara’nın ortasında bir torbacıya ya da İstanbul Şişli’de yaşı 18 olmamış bir tetikçiye vurdurmadığınız sürece bırakın gazete köşesinde de Meclis kürsüsünde de tartışalım." dedi.

Terkoğlu, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Zamanında ve yerinde söylenmiş bir söz kadar insanı heyecanlandıracak başka şey yok.

Ankara’nın ortasında bir torbacıya ya da İstanbul Şişli’de yaşı on sekiz olmamış bir tetikçiye vurdurmadığınız sürece bırakın gazete köşesinde de Meclis kürsüsünde de tartışalım.

Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğsun…

İşte Devlet Bahçeli’nin bugün grup toplantısında hedef aldığı yazımın ilgili bölümü:

'Meral Akşener’in muhalefete de iktidara da ittifaksızlığı önermesinin ardından Erdoğan’ın daha açık oynaması sürpriz olmayabilir. Her halükârda yüzde 50’den geri adımın, iktidardaki büyük partinin bileğindeki prangayı çözerken Meclis’in etkisini artıracak değişime yol açacağı açık. Tartışmanın özeti: Erdoğan belki de Bahçeli’yi artık sırtından atmak, yerini Meclis’te kuracağı birlikteliklerle doldurmak istiyor. Haliyle muhalefetle yapacağı anayasa pazarlığına da bir yol açıyor.