Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TV100'deki bir programda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 15 köylüyü helikopterden atıp köy yaktığını söylemişti.

Tanrıkulu'nun bu sözleri sosyal medyada gündem olurken; kendisine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından soruşturma başlatıldı.

Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi

Daha sonra CHP sözcüsü Faik Öztrak "TSK bizim gözbebeğimizdir." açıklamasını yaptı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da, "Konuyla ilgili açıklamayı parti sözcümüz yaptı. TSK bizim göz bebeğimizdir." diye konuştu.

Sezgin Tanrıkulu ise bu gelişmeler sonrası X hesabından açıklamalarda bulundu.

Tanrıkulu, "Bana, daha doğrusu hakikatlere karşı saldırı ve linç devam ederken sayısız dostum arıyor, dayanışma mesajları paylaşıyor. Hepinize teşekkürler. Ben hakikatleri dönemin koşullarına göre eğip bükenlerden, zora düşünce susanlardan değilim. Hak ihlalleri yurttaşlar, insan hakları savunucuları geri adım attığında başlar. İnsan haklarını savunurken asla geri adım atmadım, atmam da. Bana yönelik linç operasyonu devam ediyor. Herkes biliyor ki bu aslında geçmişi unutma ve unutturma operasyonudur. Bu ülkenin her bir yurttaşı adalete, demokrasiye, insan haklarına erişene kadar unutmayacağız, unutturmayacağız." ifadelerini kullandı.