CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Perinaz Mahpeyker Yaman'ı Genel Başkan Danışmanı olarak atadığı ve şahsın geçmiş yıllarda Kılıçdaroğlu ve Atatürk hakkında paylaşımlar yapıp hakaret ettiği iddia edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Tele1'e yaptığı açıklamada "Böyle bir isim ataması söz konusu değil. Bu nasıl gündem oldu bilmiyorum. Genel Merkezimizde Perinaz Mahpeyker diye bir genelgemiz yok. 4 Haziran’dan sonra danışman kadrosu sıfırdan kuruldu. Bu isimli bir danışman yok" dedi.

ATATÜRK'E VE kILIÇDAROĞLU'NA HAKARET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun değişim sürecinde 'Kadın ve Aile Politikaları' konusunda çalışmalar yürütmek üzere Genel Başkan Danışmanı' olarak atadığı iddia edilen Perinaz Mahpeyker Yaman'ın geçmiş yıllardaki sosyal medya paylaşımları gündem oldu.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Süleyman Soylu detayı! Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Süleyman Soylu detayı!

Yaman'ın geçtiğimiz yıllarda Kılıçdaroğlu'nu hedef alan bir paylaşımında, "Yarın bu ülkede iç savaş çıksa, ülkeden ilk kaçanları başında Kemal Kılıçdaroğlu olur kanı bozuk" dediği görüldü.

Atatürk için ise "Laikler hem maymundan geldik diyorlar hem de Atatürk atamız diyorlar, söyleyeceklerim bu kadar. Eklemek istediğiniz varsa buyrun söz sizin." sözleriyle hakaret ettiği ortaya çıktı.Fakat CHP'li Eren Erdem şahsın Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olduğunu yalanladı.