Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik hakaret içeren paylaşımları ortaya çıkan Perinaz Mahpeyker Yaman'ın, Kılıçdaroğlu'nun danışmaı olarak atanmasına yönelik tartışmalar devam ediyor.

AK Parti'de deprem! 3 meclis üyesi taraf değiştirdi AK Parti'de deprem! 3 meclis üyesi taraf değiştirdi

Twitter'dan gerici ve aydınlanma karşıtlığı paylaşımlarıyla gündem olan Perinaz Mahpeyker Yaman, Sözcü TV'den Saygı Öztürk'e konuştu.

Yaman, "Ben tanınmayan insan değilim. Ben, yalnız CHP'den değil, ‘Bizimle siyaset yapın' diyen hemen her partiden teklif aldım." dedi.

Örf ve âdetlerden uzaklaşıldığı yorumunu yapan Yaman, şunları kaydetti:

"Biz Türkiye'de yaşıyoruz. Kendi örf, âdetlerimizden ne kadar uzaklaşmışız. Karşılarında bir iş insanı, kadın, bir anne var. Saygılı olunması gerekir. İş hayatında parlayıp, bu krizlere rağmen ayakta kalabilmek her babayiğidin harcı değil. Yapılan tehditler benim şahsıma değil, aileme, çocuklarıma dokunduğu zaman farklı yerlere evrilebilir. Ben tanınmayan insan değilim. Ben, yalnız CHP'den değil, 'Bizimle siyaset yapın.' diyen hemen her partiden teklif aldım. Benim yüzümden Kılıçdaroğlu'na yapılanlar için de ben üzülüyorum."

Sözcü yazarı Öztürk, "Tabii bu arada kendisine; CHP Genel Başkanına nasıl ulaştığı, danışmanlık konusunun nasıl gündeme geldiği, bu süreçte neler danışıldığı, Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazaması için neler yaptığını da sordum. Ancak her sorunun ardından, 'Teşekkür ederim aradığınız için. Telefonu kapatmak zorundayım.' diye yazdı.