Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay'a ziyarette bulundu.

CHP lideri, basın mensuplarına eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamalar sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "İyi parti idari genel kurulundan İstanbul ve Ankara dahil 81 ilde aday çıkarılması yönünde bir karar alındı. Bu kadarı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

"Bir siyasi partinin aldığı kararı saygıyla karşılayacağız. Bir siyasi parti diyor ki 'Biz bağımsız olarak seçimlere gireceğiz.'. Saygıyla karşılayacağız."

"İTTİFAK ZATEN BİTTİ"

Aynı gazetecinin "İttifak seçeneğinin masadan kalktığı şeklindeki yoruma katılır mısınız?" sorusuna 'ittifak zaten bitti' diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Bülent Tezcan: Biz hepsini videolardan öğrendik Bülent Tezcan: Biz hepsini videolardan öğrendik

"Arkadaşlar seçimden sonra kurduğumuz ittifak zaten bitti. Daha önce de söyledik. İttifak ne dönemlerde olur? Seçim dönemlerinde olur. Daha önce ittifakın uzun süreli olmasının temel nedeni neydi? İktidara geldiğimizde neler yapacağımız konusunda ortak mutabakat metnini hazırlamaktı. Onu yaptık biz. İktidar olduktan sonra yapacaklarımızı tartışmak yerine iktidar olmadan önce bütün bu tartışmaları yapmak ve iktidar olduktan sonra süratli bir şekilde Türkiye'yi düzlüğe çıkarmak. O nedenle o ittifak süreci biraz uzun sürdü."