Gazeteci Barış Yarkadaş Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. CHP'deki değişim tartışmalarının konuşulduğu programda Barış Yarkadaş'tan bomba iddialar geldi.

Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "Kararını ver, belediye başkanı adayı mısın değil misin? Bu tartışmalar partiyi yoruyor. Aday değilsen İstanbul'a bir aday hazırlayacağım. İstanbul'u bu tartışmalara hazırlatmam."  ifadelerine yer verdiği bir mesaj ilettiğini iddia etti.

Barış Yarkadaş'ın açıklamaları şöyle;

İddiaya göre; Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na Ahlatlı Beldeki görüşmede "İstanbul'daki 14 ilçemizi 25'e çıkar, belediye meclisini de al, İBB seçimlerini bir daha al, sonra gel aday ol" dedi. Aynı zamanda, partinin sürekli değişim tartışmalarıyla meşgul edilmesinden duyduğu rahatsızlığı İmamoğlu'na bir mesajla ileten Kılıçdaroğlu, "Kararını ver, belediye başkanı adayı mısın değil misin? Bu tartışmalar partiyi yoruyor. Aday değilsen İstanbul'a bir aday hazırlayacağım. İstanbul'u bu tartışmalara hazırlatmam." diye ifade etti.

Editör: Aliye Tulum