Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HaberTürk programında Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında yaptığı açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının ardından Muharrem İnce sosyal medya hesabından bu açıklamaya yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu canlı yayına Muharrem İnce hakkında, "ettiğimiz toplantıda değil ama teklif yapıldı. Ayrıntıya girmek istemem. İşin özeti; teklif yapıldı" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri şu şekilde:

KEMAL KILIÇDAROĞLU: İNCE'YE TEKLİF YAPILDI

Sayın İnce'yi ziyaret ettiğimiz toplantıda değil ama teklif yapıldı. Ayrıntıya girmek istemem. İşin özeti; teklif yapıldı.

Bana göre üzerimize düşeni yaptık. Karşı tarafı suçlamak istemem. Bana göre bize düşeni yaptık. Karşı tarafı suçlamak gibi hakkım yok benim. Ben Muharrem Bey'e böyle haksızlık yapmak istemem. Sonuçta beraber çalıştık. Cumhurbaşkanı adayımızdı, grup başkan vekilimizdi. Haksız bir eleştiri yapmak istemem.

Ben Muharrem Bey'in düşüncelerine saygı göstermek zorundayım. 'Niçin böyle düşünüyorsunuz' diye suçlamam asla doğru değil. Büyük ihtimalle 4 adayla gidilecek, bu saatten sonra neyi değiştireceksiniz?

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzerine Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sosyal medya hesabından yanıt verdi.

İşte İnce'nin o sözler:

MUHARREM İNCE: İTTİFAK TEKLİFİ YAPILMADI

İnce, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimizi ziyareti sırasında; deprem bölgesini, sandık güvenliğini, trolleri konuştuk. Kendisi tarafından bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmamıştır. Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda hiçbir görüşmemiz olmamıştır" dedi.