Kemal Kılıçdaroğlu yeni bir çağrıda bulundu: SPK görevini yapsın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı İbrahim Ömer Gönül'ün borsada manipülasyon iddialarına ilişkin 'şifreli mesajları' incelediklerini açıklamasının ardından 'küçük yatırımcıyı koruma hamlesi' diyerek yeni bir çağrıda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde borsada manipülasyon iddialarına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu'na çağrıda bulunmasının ardından harekete geçen SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül, borsayla ilgili olarak sosyal medyadaki hesapları takipte olduklarını açıklamıştı.

Gönül, ”Sosyal medyada yatırımcıyı yanlış yönlendirenlere de ceza kesiyoruz. İncelemesi devam eden çok hesap var. Bu konuda bir dairemiz çalışıyor. Hatta borsa paylaşımı yapan hesaplar bazen şifreli mesajlar yolluyor mu diye de bakıyoruz” diye konuşmuştu.

Emniyet ve savcılıklarla çalıştıklarını bildiren Gönül, Telegram ve WhatsApp gruplarını da takip ettiklerini söylemişti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN YENİ ÇAĞRI

Gönül'ün açıklamalarının ardından SPK'ye yeni bir çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Nihayet bir yaşam belirtisi, küçük yatırımcıyı koruma hamlesi geldi. SPK Başkanı'nın demecini olumlu karşılıyorum. Bu adımları acilen atması gerek fakat beklentilerimin bundan daha yüksek olduğunu da hatırlatmak isterim. SPK görevini yapsın. Yeni adımları da duymak istiyorum!"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN