Kemal Kılıçdaroğlu valiliğe tepki gösterdi: Milletimize bu kötülüğü yapmayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi'nin Malatya'daki aşevinin kaldırılması kararına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, 'Milletimize bu kötülüğü yapmayın, nefsinize yenilmeyin, aşevinin siyaseti olmaz. Geçmiş olsun Temel Bey dostum…' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Valiliği, Malatya’da Saadet Partisi'nin destekleriyle kurulan, günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ikramı yapılan aşevini kaldırmak istedi. Aşevinin kaldırılmasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Milletimize bu kötülüğü yapmayın, nefsinize yenilmeyin, aşevinin siyaseti olmaz. Geçmiş olsun Temel Bey dostum…" ifadelerini kullandı.

Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Partimizin öncülüğünde Malatya'da kurulan ve günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapılan aşevimizi hangi gerekçe veya korkuyla kapatma kararı alıyorsunuz? İktidarı uyarıyorum; bu yanlış kararınızdan ve süreç boyunca sergilediğiniz bu bağnazlık ve aymazlıktan derhal vazgeçin!" ifedelerini kullanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN