Kemal Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa Külliye'ye çıkacak mı?

Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçildiğinde çalışmalarını nereden yürüteceği hakkında HaberTürk yazarı Bülent Aydemir'e konuştu. CHP lideri, 'Çankaya Köşkü'ne çıkacağız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması durumunda çalışmalarını nerede yürüteceğini açıkladı. HaberTürk yazarı Bülent Aydemir'e konuşan Kılıçdaroğlu, seçim sürecini ve seçimlere kazanması halinde izleyeceği politikaların bir bölümünü anlattı.

ÇANKAYA KÖŞKÜ'NE ÇIKACAĞIM

CHP lideri Kılıçdaroğlu, merak edilen soruya "Çankaya Köşkü'ne çıkacağım" yanıtını verirken, Beştepe'de yer alan Külliye'ye dair ise, "Onun için bir formül, bir çözüm buluruz. Onu zamanı geldiğinde düşünürüz" dedi.

Aydemir'in aktardığına göre Kılıçdaroğlu, dış politika vizyonu konusunda geleneksel milli devlet politikalarından geri adım atılmayacağını, asla taviz verilmeyeceğini vurguladı. Doğu Akdeniz hidrokarbon yatakları ve Türkiye’nin buradaki çıkarları, güney komşumuz Suriye konusundaki güvenlik politikaları, Kıbrıs meselesi, Ege, Karadeniz ve Kafkaslar gibi başlıklar için Kılıçdaroğlu, “Bu meselelerde ülkemizin ulusal çıkarlarından milim taviz verilmeyecek” dedi.

İktidar tarafından kullanılan, “Savunma sanayi projelerinden, yerli ve milli üretimlerden vazgeçilecek. İHA, SİHA projeleri durdurulacak” eleştirisi için de Kılıçdaroğlu, savunma sanayiinde de dış politikadaki gibi adımlar atılacağını, daha büyük milli üretimlere ve projelere imza atılacağını söyledi. Kılıçdaroğlu; "Türkiye’yi kucaklayacak, kuşatacak ve bütün kesimleri mümkün olan en yüksek seviyede birleştirecek, bir politika izleyecek. Bu nedenle kampanyasında da ayrıştırıcı değil, birleştirici bir dil kullanacak." ifadelerini kullandı

 
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN