Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık vizesi Meral Akşener'den geçiyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. 'Kılıçdaroğlu masaya küçük partilerin desteğini sağlamış olarak oturuyor' diyen Abdulkadir Selvi 'Favori Kılıçdaroğlu. Ama henüz Akşener'i ikna edebilmiş değil' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı görüşmeyi  kaleme alırken "Kılıçdaroğlu masaya küçük partilerin desteğini sağlamış olarak oturuyor. Favori Kılıçdaroğlu. Ama henüz Akşener’i ikna edebilmiş değil. Kılıçdaroğlu’nun adaylık vizesi Meral Akşener’den geçiyor" dedi. 

Abdulkadir Selvi, yazısında şunları kaydetti:

"Mansur Yavaş İyi Parti’den çok iyi haber alıyor. Çünkü İyi Parti’de çok güçlü bir Mansur Yavaş lobisi var. Koray Aydın, Yavuz Ağıralioğlu, Buğra Kavuncu ve Adnan Bekar, Mansur Yavaş’ın adaylığını destekliyorlar. Mansur Yavaş, İyi Parti’deki eğilimi görerek bu çıkışı yaptı ama Akşener’in bir açmazı var. Kılıçdaroğlu, Yavaş ismini masaya getirmezse Akşener nasıl destekleyecek? Çünkü Mansur Yavaş CHP’nin belediye başkanı. Ayrıca daha önce de ortak aday gösterilmediği takdirde Kılıçdaroğlu’na rağmen aday olmayacağını bildirdi." 

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN