Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı rafa kaldırıldı! İşte 6lı masanın gündemindeki iki isim

Gazeteci Veysel Karahan'dan 6lı masanın Cumhurbaşkanı adayı hakkında açıklama geldi. Karahan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Akşener İmamoğlu'na daha yakınken, Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş'ın adaylığına daha yakın'' dedi..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altılı masa, 8'inci buluşmasını 14 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirdi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen 6 liderin 8’inci buluşması, 8 saat sürdü. Herkesin merak ettiği konu ise cumhurbaşkanı adayının kim olacağıydı. Yapılan toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı rafa kaldırıldı..

6lı masanın toplantısında her bir partinin en güvendiği anket firmaları belirlendi sonra, bu firmaların yaptıkları anketlerden çıkan isimler dikkate alındı. 6 anket şirketinin masaya sunduğu verilerde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri ön plana çıktı. Özellikle İYİ Parti'nin daha kolay seçilecek bir aday baskısı ve 2 ismin ön plana çıkmasıyla bir ekip kurulmasına karar verildi. 

Gazeteci Veysel Karahan konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''6'lı masanın son 3 toplantısında aday konuşuldu, 6 farklı ankete bakıldı. Akşener İmamoğlu'na daha yakınken, Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş'ın adaylığına daha yakın. 2 isim için de ayrı ekipler kurulup kampanya süreci başlatıldı'' dedi..

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN