Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Rabia İşareti yapıyordu her yerde şimdi ne oldu?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki terör saldırısından roketli saldırılara, hayat pahalılığından Erdoğan'ın Sisi ile tokalaşmasına kadar gündemdeki konulardan önemli açıklamalar yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısıyla ilgili sınır güvenliğini eleştirerek, "Bu terörist sınırdan nasıl geçti? Kim geçirdi sınırdan?" dedi. Erdoğan'ın Sisi ile tokalaşmasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Rabia işareti yapıyordu her yerde. Şimdi elini sıkıyor. Ne oldu şimdi? Bu durum tükürdüğünü yalamaktır. Bütün dünya gülüyor. Türkiye'nin itibarı böyle sarsılmamalı" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A SİSİ ELEŞTİRİSİ

Kemal Kılıçdaroğlu ''2012'de Dış politika, iç politikadan bağımsız değildir demişiz. 2016'da dış politika milli olmak zorundadır demişiz. 2022'de dış politikada iktidar muhalefet birlikte olmak zorundadır demişiz. Eğer dış politikada yanlış yaparsanız, sonra önlerinde diz çökmek zorunda kalırsınız. Erdoğan, Sisi hakkında onu cumhurbaşkanı kabul etmediğini söylüyordu. Rabia işareti yapıyordu her yerde. Şimdi elini sıkıyor. Ne oldu şimdi? Bu durum tükürdüğünü yalamaktır. Bütün dünya gülüyor. Türkiye'nin itibarı böyle sarsılmamalı. Siz rüşvet alanları büyükelçi yaparsanız bu da böyle konuşur tabi.'' açıklaması yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN