Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamaları üzerine sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu videoyu 'Soframızı büyütmeye devam edeceğiz. Sabırla…' diyerek paylaştı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o sözleri;

Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Sen kısa pantolon ile gezerken... Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Sen kısa pantolon ile gezerken...

'Sevgili halkım biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim sofrasından bahsettik. Çünkü bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir dedim. Yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. Türkiye'nin bütün renklerini birleştire birleştire kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece Ceberrut Sarayı göndermek ya da değiştirmek değildi. Amaç aynı zamanda yeni güzel bit Türkiye oluşturmaktı. Bu sofraya o oturmasın, bu oturmasın diyerek bu ülkeyi toparlayamayız. Birilerini hor görerek göz ardı ederek Türkiye'yi değiştiremeyiz. Bu Türkiye'yi 20 senedir yaşıyoruz zaten. Erdoğan gitsin ama Erdoğanizm gelsin. Bu da olmaz. Tarihi sorumluluğumuz var bizim. İttifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaretler etmiyor. İttifaka zarar veren demeçler hiç vermiyor. Hiç birinin ittifak içinden oy devşirmeye çalıştığını da görmedim. Sürekli aynı oldular. Birbirlerini tekrar eden aynı hamleler. Biz ülkeyi siyasal operasyonlarla yönetmeye talip olmayacağız. Hepimizin sorumluluğu var ve sorumlu davranacağız. Ben bu saatten sonra değişmem. Ben birleştiririm. Birleştirmeye de devam edeceğim. Sofra büyümek zorunda. Bunuda kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin ve yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu. Kalkanda ancak bu sebepten kalkacaktır. Umudum neden bir araya geldiğimizin farkındalığıyla sakin olmamız. Bu sofraya herkesi davet etmemizdir. Birilerinin kalkması yerine tüm renklerimizin oturmasını sağlamamız gerekir. Onun için ne ben ne de partimdeki yol arkadaşlarım herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz. Biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Kimseyi geride bırakmayacığız. Türkiye'nin tüm vatandaşları bu sofraya davetli olacak. Halkımız kaygılanmasın her şekilde Erdoğan'ı da Erdoğan'ın propaganda makinasınıda yeneriz yeneceğiz emin ol yeneceğiz' dedi.