Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bomba HDP açıklaması

Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşme durumu tartışılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Halk TV yazarı Fikret Bila'ya açıklama yapan Kılıçdaroğlu 'Elbette HDP'yi de ziyaret edeceğim, tüm partileri ziyaret etmem demokrasinin gereğidir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV yazarı Fikret Bila’ya önemli açıklamalar yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu “Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım iddiasında biri olarak tüm partileri ziyaret etmem zaten demokrasinin gereğidir” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir? Meclis’te HDP’li Başkanvekili’nin yönetimi altında çalışıyoruz. Komisyonlarda HDP’li vekillerle birlikte çalışıyoruz. HDP’yi ziyaret etmem kadar doğal bir şey olamaz. Ben zaten toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışan bir anlayışa sahibim, bunu da uygulamaya çalıştım. Bu yönde çalışmalarım devam edecek” diye konuştu.

EKREM İMAMOĞLU MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu başkanlar hakkındaki soruya “İmamoğlu ve Yavaş’ın atanana kadar belediye başkanlıklarından ayrılmaları gerekmiyor, seçime kadar kampanya boyunca birlikte çalışacağız” yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanması konusuyla ilgili de şunları söyledi:

“Sayın İmamoğlu da Sayın Yavaş da çok değerli iki arkadaşımız. Çok başarılı iki belediye başkanımız. Sadece belediye başkanı oldukları illerde değil Türkiye’nin neresinde bir sorun olsa hemen o sorunu da çözmek üzere yardıma koşan iki belediye başkanımız. Seçimden sonra cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanacakları tarihe kadar belediye başkanlıklarından ayrılmaları gerekmiyor. Böyle bir hukuki zorunluluk yok. Bu nedenle seçime kadar kampanya boyunca da birlikte çalışacağız. Hiçbir sorun yok.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN