Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın adaylığına neden sessiz kaldığını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sürecine ilişkin Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün sorularını yanıtladı. Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili neden sessiz kaldığını açıkladı. Kılıçdaroğlu 'Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek? YSK üyelerini atayan kim? Erdoğan. İtiraz edeceğin hiçbir yer yok' yanıtını verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın aday olup olmayacağına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Bu duruma kilitlenmediklerini vurgulayarak, “Erdoğan, aday olur veya olmaz ama biz sandık güvenliğini sağlayarak seçimi almak ve Türkiye'yi demokrasi eksenine getirmek istiyoruz. 6 liderin hedefi o” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili niçin sessiz kaldığı yönündeki bir soruya şu yanıtı verdi:

"Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek? Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK). O üyeleri atayan kim Erdoğan. Verdiği karara kim itiraz edecek? İtiraz edeceğin hiçbir yer yok. Anayasa Mahkemesi bile bakmıyor bu karara. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinde aynı zarfın içerisine 4 tane oy pusulası koyuyorsunuz. Efendim 3'ü doğru 1'i yanlış. Talimat geldi de onun için yaptılar. Dolayısıyla bizim Erdoğan'ın aday olup olmamasına kilitlenmek gibi bir düşüncemiz yok."

"CEHENNEMİN KAPILARINI ARALAMIŞ OLURLAR"

Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik dava kıskacını ve görevden alma hamlesine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“İnşallah böyle bir süreç yaşanmaz. Yaşanırsa cehennemin kapılarını aralamış olurlar. Ne yapacağımızı şimdi açıklayamam ama bu ifadenin ne anlama geldiğini herhalde üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz. Halkın oyuyla gelenin, talimat alan mahkemelerin kararlarıyla görevine son verilemez.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN