Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, X adlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Sezgin Tanrıkulu için "Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükelefiyetimiz var." söylediği sözü hatırlatan CHP lideri, Erdoğan'a "'Devlet olarak' derken, kastın nedir?" sorusunda bulundu.

"Tehdit mi ediyorsun?" diye yazan Kılıçdaroğlu, "Bu işleri hâlâ SADAT'la mı görüyorsun?" ifadesini kullandı.

Beştepe'de sürpriz görüşme: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli bir araya geldi Beştepe'de sürpriz görüşme: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli bir araya geldi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, X'ten yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Erdoğan, Milletvekilimiz Sezgin Tanrıkulu için “Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var.” demişsin. “Devlet olarak” derken, kastın nedir?

Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hâlâ SADAT’la mı görüyorsun? Siyasi ve ahlaki meşruiyetinin olmadığının farkındasın, buna göre davranıyorsun. Ancak bulunduğun makam adaleti emreder. Unutma, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir.

SADAT’la yol yürüyen Saray devleti ise “Adalet mülkün temelidir.” sözünden mal-mülk anlayanların, AYM kararlarını dahi tanımayıp, yargıya talimat verenlerin oluşturduğu bir kötülük organizasyonudur. Hangisini temsil edeceğine karar ver.