Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay'ı ziyaret etti.

CHP lideri, sasın açıklaması sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Flaş olay: Saray, Devlet Bahçeli'nin Süleyman Soylu desteğinden rahatsız oldu Flaş olay: Saray, Devlet Bahçeli'nin Süleyman Soylu desteğinden rahatsız oldu

CHP liderinin, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in genel başkanlık için adaylığını ortaya koymasıyla ilgili soruyu cevaplayan Kılıçdaroğlu, bu durumdan memnuniyetini dile getirdi.

"Gayet güzel. CHP diğer partiler gibi değildir. Herkesin aday olma hakkı vardır." diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bütün kurultaylarımızda, benden önceki kurultaylar da dahil çok sayıda genel başkan adayı çıkmıştır, demokratik yollarla adaylıklarını ilan ederler. Adaylıklarını ilan etmeleri için biz genel merkezimize onlara gerekli yerleri tahsis ederiz, her türlü ikramı sağlarız."

"CHP DEMEK; HAK, HUKUK, ADALET DEMEK"

Kılıçdaroğlu, bir ismin daha adaylığını ilan edeceğini vurgulayarak, "Bunlar çıkarlar adaylıklarını ilan ederler. Yarın Özgür Bey adaylığını ilan edecek. Daha sonra bir başka arkadaşımız İstanbul'dan o da bir mektup yazmış, 'Ben de genel merkezde adaylığımı ilan edebilir miyim?' diye. Tabii hemen yanıt verdik, 'Elbette genel merkezde adaylığınız ilan edebilirsiniz' diye. CHP demek demokrasi demektir. CHP demek hak, hukuk, adalet demek. CHP demek, geleceği inşa etmek demektir. CHP kavgaların partisi değil ki, 'Hayır sen olamazsın, ben olurum. O zaman ben senin ayağını kaydırırım. Böyle bir düşüncemiz asla yok. Herkes özgürce genel başkan adayı olur, ondan sonra özgürce yarışır. Sonuçta delegelerimiz ya da partililerimiz karar verecekler biz ona saygı gösteririz." ifadelerini kullandı.