MetroPoll'den çarpıcı anket: Seçim ikinci tura mı kalıyor? MetroPoll'den çarpıcı anket: Seçim ikinci tura mı kalıyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesinin ardından ilk grup toplantısını yaptı. Toplantıya partinin önceki dönem genel başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın da katıldı. Açılışı yapan Grup Başkanvekili Engin Altay, 'Sayın başkanım ben de çok heyecanlayım' dedi.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, partisinin kürsüsüne veda etti. Kemal Kılıçdaroğlu ''Şafak tatlı bir gülümseme ile doğacak. Başardık diyeceğiz. Hakkınızı helal edin dostlarım, haydi bismillah'' dedi..

ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN HAKKINIZI HELAL EDİN

Bu coğrafyanın neresinde yaşıyorsanız, huzur içinde yaşamanızı isterim. Ülkeden bereketin fışkırmasını, dostluğun kadim olmasını isterim. Tanımasak bile birbirimize yürekten selam vermenizi isterim. Yeni bir başlangıç için bulunan tüm sıkıntıları aşalım istiyorum. O görkemli, güzel Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Bugün çok kısa bir konuşma yapacağım. Bu kürsüye veda etmek için buradayım. Bu satırları kaleme almak benim için de hiç kolay olmadı. Tüm yaşanmışlıkları arkada bırakarak bu kürsüye veda etmek kolay olmuyor. Bu kürsü benim evim, sizler de benim yol arkadaşlarımsınız. Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum. Hoşgeldiniz. Bay Kemal'in yol arkadaşı olmak zordur. Bay Kemal'in yol arkadaşı ıstıraplıdır, uzun ve incedir. Tehlikelerle doludur. Başınıza her an her şey gelebilir. Bay Kemal'in parası pulu da yoktu, sarayı da yoktur. Hakkında her türlü algı yapılmıştır. Sizler Bay Kemal'le yürümeye karar verdiniz. Sizin bu tercihinizi yüreğime yazdım. Bay Kemal'in sizler gibi gerçek dostları vardır. Siz Hak, dost bilirsiniz. Hepinizi yürekten kutluyorum. Başınızı hep dik tuttunuz. Karanlığın üzerinizi kaplamasına izin vermediniz. Zalimlerin tahtlarını yıkmaya çok yakınız. Sizin gibi yol arkadaşları olduğu için onur duyuyorum. Allah hepinizden razı olsun, hakkınızı helal edin.