CHP'li Gürsel Tekin Genel Başkanlığa talip oldu! 'Kılıçdaroğlu çekilirse...' CHP'li Gürsel Tekin Genel Başkanlığa talip oldu! 'Kılıçdaroğlu çekilirse...'

Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Konya'da iftar programına katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada adalet vurgusu yaparak 'Adalet mahkeme salonlarında sağlanan bir kavram değildir. Kadına şiddet adaletsizliktir. Doğadaki ağacı kesmek adaletsizliktir. Bizler bir yerde haksızlık olduğu zaman yanına koşmak istiyoruz. Gençlerin hakkını hukukunu sağlamak zorundayız.' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

2 Büyükşehir Belediye Başkanımız burada. Birlikte bu ülkenin büyümesi adaletin gelmesi için çaba harcayacağız. Farklı düşündü diye insanları ötekileştiremezsiniz. Tüm belediye başkanlarımız tüm araçlarıyla deprem bölgesine gittiler. Yaşanan dramı gördüm. 11 büyükşehir belediyemiz 11 kentin koordinatörü oldu. 218 belediyemiz ayrıca çalıştı. 6 bin 944, 6 gemi, 2 vapur, 2 trenle yardım gönderildi. Mazot, yem, fide, gübre desteği veriyoruz. AK Partili belediyelerin çadırlarına da gittim, onları da kutladım, ayrım yapmak doğru değil. Tabloyu gördükten sonra iyi ki belediyeler var dedim.

İnsanlar enkaz altındayken ayrımcılık olur mu, doğru değil. Sofrada adaleti sağlayacağız. Çocuklarımız güzel okullara gidecekler. Evlerimizde bereket olacak. Kavgayı bitirmeye kararlıyız. Nedir alıp veremediğimiz. İtibarlı, saygın bir Türkiye. Sözü dinlenen bir Türkiye. Teknolojisi gelişmiş olan bir Türkiye. 21. yüzyıl bilgi çağıdır. Kavgayı bitireceğiz, güzel bir Türkiye'yi inşa edeceğiz.

Eğer bir ülkede adalet yoksa ciddi temel bir sorunumuz var demektir. Adaleti tesis etmek için her birimizin bir başka kişiye kin ve öfke duymadan beraber mücadele etmek zorundayız. Adalet mahkeme salonlarında sağlanan bir kavram değildir. Kadına şiddet adaletsizliktir. Doğadaki ağacı kesmek adaletsizliktir. Bizler bir yerde haksızlık olduğu zaman yanına koşmak istiyoruz. Gençlerin hakkını hukukunu sağlamak zorundayız. Adalet bir isim değildir, adalet bizim vicdanımızdır. İnsanları haksız yere hapse atarsınız bu adaletsizliktir. İşimiz çoktur. Kavgayı bırakmak zorundayız. Bütün komşularımız büyüyor. Biz küçülüyoruz. Hakkı hukuku herkes için istemeliyiz.