AK Parti Mansur Yavaş'ın karşısına onu çıkaracak! Kulisleri hareketlendiren açıklama AK Parti Mansur Yavaş'ın karşısına onu çıkaracak! Kulisleri hareketlendiren açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilçe kongreleri süreci devam ederken önceki gün partisinin genel merkezinde Ankara'nın ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre; Kılıçdaroğlu, toplantıda genel seçimlerde partinin mesajlarının yeterince anlatılamadığını vurgulayarak, okuma kültürünün partide daha fazla teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, partinin tarihini iyi bilmenin ve eski dönemlere hâkim olmanın önemine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, "Okuma kültürünü partide oturtmamız lazım. Kendi bastığımız kitapçıkları okumuyorsunuz. Partinin tarihini de iyi bilmemiz lazım. Eski dönemlerine hâkim olmamız lazım. Bir milletvekili çıkıp 'CHP şu tarihte cami yıktı.' dediğinde o dönemi doğru anlatamadığınız için bu gibi şeyler üstümüze kalıyor. Hâlbuki böyle şeyler hiç yaşanmadı." dedi.

"SAHADA TEKSESLİLİK SAĞLANMIYOR"

Partide tekseslilik olmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Grup toplantılarında söylediklerim sahada tekrarlanmıyor, insanlar duymuyor. Böyle olunca da biz yapacağımızı anlatamamış oluyoruz. Sahada tekseslilik sağlanamıyor." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, yerel seçimler için ise örgüte, "Kişiye dokunmadan yapılan siyasetin anlamı olmuyor. Bire bir görüşerek insanları kazanın." tavsiyesinde bulundu.