CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, CHP 100. Yıl Hatıra Ormanı açılışına katıldı.

Açılışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yerel seçimlerde yeniden aday olacağını ifade etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin soruya ''Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır." şeklinde cevap verdi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'SEZGİN TANRIKULU' AÇIKLAMASI

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözleri de sorulan CHP lideri, ''Konuyla ilgili açıklamayı parti sözcümüz yaptı. TSK bizim göz bebeğimizdir.'' dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu'nun TSK ile ilgili sözlerinin kabul edilemeyeceğini ve konunun parti organlarında görüşüleceğini belirtmişti.

Flaş olay: Saray, Devlet Bahçeli'nin Süleyman Soylu desteğinden rahatsız oldu Flaş olay: Saray, Devlet Bahçeli'nin Süleyman Soylu desteğinden rahatsız oldu

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında, katıldığı bir televizyon programındaki ifadeleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama" ve "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçlarından soruşturma açılmıştı.