Kemal Kılıçdaroğlu AK Partili vekillere teşekkür etti

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından HÜDA PAR göndermeli bir paylaşım yaptı. Ardından yaptığı paylaşıma destek olan AK Partili vekillere teşekkür etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, HÜDA PAR hakkında bir paylaşım yaptı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kadına şiddetin önlenmesi kanununa savaş açanı ittifak ortağı yaptılar. Kazanım ve özgürlüklerinizin yok edilmesine izin vermeyeceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı açıklamada, bu paylaşımını alıntılayan AK Parti milletvekillerine teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu, genç muhafazakâr kadınlara seslenerek, “Biz baskıcı olan her şeyden arındık, demokratikleştik. Onlar en baskıcı olanı yanlarına çektiler. Kadına şiddetin önlenmesi kanununa savaş açanı ittifak ortağı yaptılar. Kazanım ve özgürlüklerinizin yok edilmesine izin vermeyeceğiz” açıklamasını yapmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu paylaşımı AK Partili vekiller tarafından alıntılandı. Kılıçdaroğlu  paylaşımını alıntılayan AKP milletvekilleri olduğunu söyleyerek ''Paylaşımı alıntılayan AK Parti milletvekillerine teşekkür ederim. Panikle yazdıklarına göre, İletişim Başkanlığı da bu konunun ne kadar önemli olduğunun farkında. 6284’ün kaldırılmasına asla izin vermemeliyiz. Bu tüm kadınların ortak meselesidir." dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN