'Şeyh Hamad Çeviri Ödüllerinin bu yılki 'Arapçadan Türkçeye Çeviri' kategorisinde, Prof. Dr. Muhittin Macit'in İbni Rüşd'den Türkçeye aktardığı, Litera Yayıncılık tarafından okura sunulan 'Aristoteles Metafizik Büyük Şerhi' çevirisi birincilik ödülüne layık görüldü.

İkinciliği ise Mehmet Emin ve Münteha Maşalı'nın Pınar Yayınları'ndan çıkan Taha Abdurrahman'ın 'Modernlik Ruhu' eseri ve Numan Konaklı'nın Mana Yayınlarından çıkan 'Arap-İslam Medeniyetinde Entelektüeller' çevirileri paylaştı.

Üçüncülük ödülü de ikiye bölündü, Osman Bayder ile Özcan Akdağ'ın Albaraka Yayınları'ndan çıkan İbn Meymûn 'Delaletu'l-Hairin, Aklı Karışıklar İçin Rehber' ve Soner Duman'ın İbn Teymiyye'ye ait Timaş Yayınları'ndan çıkan 'Şer'î Siyaset' çevirileri ödülü paylaşan isimler oldu. Çevirileri ile Türkiye'de olduğu kadar Arap dünyasında da tanınan usta isimler Prof. Dr. Mehmet Hakkı Suçin ve Burhan Köroğlu'na da bütün çevirileri ile 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' takdim edildi. Yayıncılık kategorisinde 'Başarı Ödülü'ne ise Türkiye'den Mana Yayınları ile İnsan Yayınları değer bulundu.