Saadet Partisi,Gelecek Partisi ve DEVA Partisi "üçlü ittifak" olarak seçimlere ortak listeen girmek üzere görüşmelerde bulunuyordu. Fakat hem Saadet Partisi'nin hem de DEVA Partisi'nin kendi logoları altında seçime girilmesini istemesi üzerine ittifak görüşmeleri sonuçsuz kaldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sözcü Tv'de yaptığı açıklamalarda Millet İttifakı'nın içinde milletvekili listeleri için 'üçlü ittifak' görüşmelerinin sonuç vermediğini belirtti.  Karamollaoğlu'nun açıklamalarına göre DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın kendi parti logolarının altında seçime girilmesini istemesi anlaşmazlığa yol açtı.

Karamollaoğlu'nun konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

AK PARTİ OYLARINI CEZBEDERİZ DİYE DÜŞÜNDÜK

"Bendeniz ittifak içinde ittifak diye adlandırdığımız üçlü ittifakı önemsiyordum. AK Parti'den kopan oyları cezbederiz diye düşündük ama bu konuda maalesef ittifak sağlayamadık." 

İTTİFAKTA ANLAŞAMADIK

DEVA Partisi ağırlıklı olarak 'Bizim logomuz altında seçime girelim.' dedi. Biz de bu mantıklı olmaz dedik. Biz 7-8 kere seçime girmiş 20 yıllık bir partiyiz.

İttifak bizim amblemimiz altında olmalı yoksa biz seçim kurullarında, sandık kurullarında yokuz dedik. Ama anlaşamadık son noktaya da geldik."