İsrail ordusunun, yardımların ulaşmasını engelleyerek büyük bir insani felakete neden olduğu Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda can kaybı 31 bin 726'ya çıktı.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken Türkiye ile İsrail arasındaki ticaret ilişkileri gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Filistinlilere sahip çıkıldığını vurguladı. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu ise bu paylaşıma "Tweet atma, ticareti kes" şeklinde tepki gösterdi.

'TWEET ATMA, TİCARETİ KES'

Paylaşımında, "Filistinli yiğitlere terörist iftirası atanların listesinden Meclise girenler ile bu zihniyetle aynı çizgide buluşanların bize söyleyecek sözü olamaz." ifadesine yer veren Erdoğan'a Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Tweet atma, ticareti kes" diyerek tepki gösterdi.

Mustafa Destici'den iktidara emekli çıkışı: "3 bin lira ikramiyeyle kurbanın bacağını alırsınız..." Mustafa Destici'den iktidara emekli çıkışı: "3 bin lira ikramiyeyle kurbanın bacağını alırsınız..."

Erdoğan'ın paylaşımı şu şekilde:

"Ülkemizde kimileri Filistin, Gazze, Ramallah diye yerlerin varlığından ilk kez 7 Ekim’de haberdar olmuş olabilir. Bazı çevreler Filistin halkının hak ve adalet mücadelesini ilk kez 7 Ekim’de duymuş da olabilir. Ama biz bu mücadeleye ömrümüzü adadık.

Türkiye, Irak-İran savaşında nasıl komşularına kucak açtıysa… Suriye’deki zulümden kaçan muhacirlere nasıl ensar olduysa… Kafkasya’dan Kırım’a nasıl hiçbir kardeşine sırtını dönmediyse… Bugün de tüm imkânlarıyla Gazzeli kardeşlerine sahip çıkmaktadır. Bu gerçeği hiçbir iftira değiştiremez; yalanlar, çarpıtmalar bu hakikatin üstünü asla örtemez. Filistinli yiğitlere terörist iftirası atanların listesinden Meclise girenler ile bu zihniyetle aynı çizgide buluşanların bize söyleyecek sözü olamaz.
Dünyada hiçbir siyasetçinin yapmaya cesaret edemeyeceği dik duruşu, bundan 15 sene önce one minute diyerek açıkça ortaya koyduk. Dün nasıl zalimlerin karşısında, mazlumların yanında yer aldıysak bugün de aynı yerdeyiz, aynı vakur tavrımızı muhafaza ediyoruz. İnşallah bundan sonra da bu duruşumuzdan geri adım atmayacağız."

Editör: Nigar Topcu