Karabük Üniversitesi öğrencileri bir itiraf sayfasında Afrikalı öğrencilerle cinsel biliktelik yaşadıklarını itiraf etmiş ve arkasından hastalandıklarını söylemişti. Karabük Üniversitesi olayları böyle patlak verdi.

LGS başvuruları başladı! LGS başvurusu nasıl yapılır? LGS başvuru ekranı E-Okul LGS başvuruları başladı! LGS başvurusu nasıl yapılır? LGS başvuru ekranı E-Okul

İtiraflardan sonra sosyal medyada Karabük Üniversitesi ve Afrikalı öğrenciler ile ilgili paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bu paylaşımlar yayılırken Karabük İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medyadaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını, herhangi bir HIV ve HPV artışı olmadığını belirten açıklamada bulundu. 

Karabük Üniversitesi

"YABANCI ÖĞRENCİLER KARABÜK'TE PAZARLANIYOR"

Karabük Üniversitesi ile ilgili iddialar gün geçtikçe korkunç bir hal alıyor.

Son olarak Cüneyt Özdemir Youtube kanalında gazeteci Kenan Esas'a konuşan Karabük BRTV Yöneticisi Mehmet Çetinkaya'nın sözleri izleyenlerin kanını dondurdu.

Mehmet Çetinkaya "Karabük gibi bir ilde saatlik kiralık ev olur mu ya? Afrikalı öğrencilere çevre illerden de geliyorlar. Memleket adeta açık hava genelevine döndü. Çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler burada pazarlanıyor." dedi. 

Editör: Hatice Kübra