Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkıma uğrayan Pazarcık ilçesinde meydana gelen fırtına sonucu çatıdan kopan parçaların kaldığı çadırların üstüne düştüğünü 1 kişinin hayatını kaybettiği 20 kişinin yaralandığı söylendi.

Halk TV muhabiri Ferit Demir, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde etkili olan fırtına ve hortum nedeniyle çatılardan kopan parçaların çadırların üzerine düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Demir, Memiş Özdal mahallesindeki çadır kentin savaş alanına döndüğünü ve ağır hasarlı apartmanın çatısından tipi, fırtına ve hortum sonrası uçan parçaların çadırların üstüne düştüğünü aktardı.

Demir, ayrıca, 20'den fazla yaralı olduğunu, 1 kişinin de hayatını kaybettiğini belirtti.

Saat 16.00 sıralarında fırtına sonra hortum oluştuğunu ifade eden Demir, hortumun ağır hasarlı binaların çatılarını metrelerce uzağa uçurduğunu söyledi.

Demir, çatının uçtuğu bölgede gönüllü öğretmenlerin ders verdiği sınıfların bulunduğunu, yaralılar arasında çocukların da bulunduğunu anlattı.

Bölgeye çok sayıda ambulansın sevk edildiği bilgisini veren Demir, çadırların kullanılamaz hale geldiğini, AFAD'ın da arama kurtarma faaliyetlerine başladığını aktardı.