Kahramanmaraş depremini önceden bilmişti! Net tarih verip uyardı 7 ve 8'in üzerinde olabilir

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında deprem kahini lakablı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets çok konuşulmuştu. Depremleri 3 gün önce sosyal medya hesabından bildiği ortaya çıkan Hoogerbeets'ten yeni bir açıklama geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets'in yeni açıklaması ürküttü. Mart ayının 3'ü veya 4'ünde Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin birbirine yaklaşacağını belirten Hoogerbeets, bunun dünyada bir depreme neden olabileceğini söyledi. Hoogerbeets, "Büyüklüğü 7 veya 8'in çok üzerinde bir sismik olay olabilir." ifadelerini kullandı.

"MART AYININ İLK HAFTASI ÇOK KRİTİK"

Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınlaşacağını söyleyen Hoogerbeets, bunun büyük depremlere neden olabileceğini savunan Hoogerbeets "Mart ayının ilk haftası çok kritik. 2'sinde kritik gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu çok önemli olacak. Ayın 2'sinde 9 saat içerisinde Dünya'yı da içeren bir gezegensel kavuşum olacak. Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik olacak'' açıklaması yaptı.

"KORKU YARATMAYA ÇALIŞMIYORUM"

Sonuç olarak muhtemelen ayın 3'ü veya 4'ü civarında, büyük bir sismik olay olabilir. Ayrıca dolunay veya ayın 6 ile 7'si gibi de olabilir. Abartmıyorum. Korku yaratmaya çalışmıyorum. Bu bir uyarı. Çünkü kritik gezegen geometrisinin sismik olaylara neden olduğu biliniyor. Bunu küçümsememeliyiz. Mart ayının bu ilk haftasında büyüklüğü 6'nın çok üzerinde olan birden fazla sismik olay olabilir. Bilmenin bir yolu yok. Yine 7'nin çok üzerinde, 8'in çok üzerinde bir sismik olay olabilir."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN