Yaşanan deprem öncesi uyarılarda bulunan ve Kahramanmaraş depreminin bilen Prof. Dr. Naci Görür yine çok çok önemli uyarılarda bulundu. Görür 'Burası yakında kırılır. Çok beklemeyeceğimizi düşünüyorum' diyerek yakında olabilecek depremin yerini söyledi.

'Elazığ-Bingöl arası çok yakında kırılır'
Prof. Dr. Naci Görür, Erzincan, Bingöl, Karlıova arasında Yedisu fayına dikkat çekerek, 'Burada her zaman depremler olabilir ama, en ağırlıklı olarak Erzincan, Bingöl, Karlıova arasında Yedisu fayının bulunduğu yer var. En son 1790'larda olmuş. Burası yakında kırılır. Çok beklemeyeceğimizi düşünüyorum. Bir de Türkiye'nin güney batı yöresi de biraz sıkıntılı. Zaman zaman büyük depremler üretiyor' açıklamasında bulundu.

'Dilimizde tüy bitti'
Dün depremin ardından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri çeken Prof. Dr. Naci Görür, 'Arkadaşlar, çok üzgünüm ama Maraş'ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur. Bu depremin gelmekte olduğunu yerbilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi' açıklamasında bulunmuştu.