Trabzonspor'un Katarlılara satılacağı konuşuluyordu! Bakın ne oldu... Trabzonspor'un Katarlılara satılacağı konuşuluyordu! Bakın ne oldu...

İspanya'da Kadınlar 1. Futbol Ligi'nde (La Liga F) futbolcular toplu sözleşmenin iyileştirilmesine yönelik işverenle bir anlaşmaya varılamadığından grev kararı aldı. Kadın futbolcuların bağlı olduğu sendikadan yapılan açıklamada, yürütülen toplu iş sözleşmesi müzakerelerinde şimdiye kadar anlaşma sağlanamadığı bildirdi.

Sendikadan yapılan açıklamada, "Bu grevin teşvik edilmesi toplu sözleşme müzakerelerindeki durgunluğun sonucudur. Amaç, bu müzakerelerde ilerlemek, futbolculara adil ve onurlu muamele sağlamak, mevcut ücret farkını gidermektir" ifadeleri kullandı.

35 BİN EURO'YA ÇIKARILMASI TALEP EDİLİYOR

Anlaşma sağlanamayan futbolcuların talepleri arasında, önümüzdeki üç yıl süresince en düşük senelik maaşın 16 bin Euro'dan 35 bin Euro'ya çıkartılması önceliği oluşturuyor. Anlaşmanın sağlanamaması halinde ilk aşamada 8-10 ve 15-17 Eylül'de oynanacak ligin iki haftasında grev yapılacağı açıklandı.

İspanya Kadın Milli Futbol Takımı, 20 Ağustos'taki finalde İngiltere'yi 1-0 yenerek tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonu olurken, Barcelona kadın takımı da iki kez (2021, 2023) UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ni kazanmıştı.