İYİ Parti'de yerel seçim sonuçlarının beklenen başarıyı getirememesinin ardından Olağanüstü Seçimli Kurultay kararı alınmıştı. 

Şehit astsubayın vasiyetini TDV yerine getirecek Şehit astsubayın vasiyetini TDV yerine getirecek

 5. Olağanüstü Kurultay'da genel başkanlığa Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, Grup Başkanı Koray Aydın, Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın ve Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz aday oldu.

İkinci turun ardından Günay Kodaz'ın Koray Aydın lehine adaylıktan çekilmesinin ardından 3 aday yarışa devam etti.

Üçüncü turda 611 oy alan Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin yeni genel başkanı oldu. İYİ Parti'nin ilk genel başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada "5. Olağanüstü Kurultayımızda İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Zaferin ardından sahneye sahneye rakipleri Koray Aydın ve Mehmet Tolga Akalın ile çıkan Müsavat Dervişoğlu, açıklamalarda bulundu. Dervişoğlu, açıklamalarında şunları kaydetti:

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

 "Aslında ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Bu yolculuğa çıkarken Cenab-ı Allah hakkımızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin diye dua ettim. Ülkem için dua ettim. Milletim için dua ettim. Partim için dua ettim ve sizler için dua ettim. Ben bir yarış kazanmadım çünkü kimseyle kazanmadık biz. Herkesin gözü bu kongredeydi. Allah hepinizden gani gani razı olsun. En küçük tatsız bir olay bile yaşanmadı. Bu iyiler ve cesurlar hareketinin nasıl bir hareket olduğunun, nasıl bir siyasi hareket olduğunun, nasıl bir siyasi ahlaka ve ferasete sahip olduğunun en büyük delilidir. Konuşurken de ifade ettim. Sayın Koray Aydın, benim aile büyüğüm ve ağabeyimdir. Sayın Tolga Akalın da benim kardeşim ve ailemin bir ferdidir. Sizlerin adayları olarak bu yolculuğa çıktık. Siz asıl çok büyük bir ailesiniz. Size mensup olmaktan hepimiz iftihar ediyoruz. Bugün itibariyle birbirimize sarılarak, yaralarımızı saracağız. Ondan sonra da Allah’ın izniyle konuşmamda ifade ettiğim gibi iktidar yolculuğunu yine ağabeyim Koray Aydın ile kardeşim Tolga Akalın ve bu dava için alın teri döken sizlerle yolculuğa devam edeceğiz. Herkes emin olsun artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Editör: Amine Ebrar