İYİ Partili Ümit Özlale'den AFAD il müdürleri hakkında olay iddialar!

Kahramanmaraş'ta yaşanan asrın felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken depremin ilk günlerinde yardım konusunda yaşanan aksaklıklarla ilgili tartışmalar devam ediyor. Son olarak İYİ Partili Ümit Özlale'den dikkat çeken açıklamalar geldi. Ümit Özlale '65 AFAD il müdürünün sadece 15 tanesi alanıyla ilgili eğitim almış ve bunlardan hiçbiri deprem bölgesinde görev yapmıyor'' dedi..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ilde büyük yıkıma yol açtı. Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremden sonra ise tartışmalar devam ediyor.  İYİ Partili Ümit Özlale'den AFAD il müdürleri hakkında olay bir iddia geldi.

Nevşin Mengü'nün kanalına konuk olan İYİ Partili Ümit Özlale 65 AFAD il müdürünün sadece 15 tanesi alanıyla ilgili eğitim aldığını iddia etti. Ümit Özlale "65 AFAD il müdürünün sadece 15 tanesi alanıyla ilgili eğitim almış ve bunlardan hiçbiri deprem bölgesinde görev yapmıyor. Normal şartlarda kurtarabileceğimiz 10.000 kişiyi kaybettik. Liyakat işte bu yüzden önemli." açıklaması yaptı..

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN