SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 25 zam öngören düzenleme değişiklik yapılmaksızın, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Emekli ve memur maaşları için yapılan zam paketini içeren torbadan seyyanen zam çıkmadı. SSK ve Bağkur emeklilerine ilişkin 18. maddede MHP çekimser kaldı.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Uğur Poyraz TBMM'de yaptığı konuşmada emekli maaşlarına yapılan zam için isyan ederek "Öngörüsüzlüğünüz, tedbirsizliğiniz, vurdumduymazlığınız bütün bir memleketi duvara toslattı. Memuru, işçiyi, emekliyi, öğrenciyi naçar bıraktı." dedi. 

Ahmet Ercan’dan kritik uyarı! O il 7.5 büyüklüğündeki depremden etkilenecek Ahmet Ercan’dan kritik uyarı! O il 7.5 büyüklüğündeki depremden etkilenecek

Uğur Poyraz konuşmasında  "Bir devlet, yurttaşına verdiği değer kadar büyüktür. 2000 TL ikramiyeyle bayram edilir, 7500 TL aylıkla emekli ayı geçirir diyorsanız, biz zaten size ne desek nafile. Zira gerçeklikle bağınız kopmuş, milletin derdi gönlünüzden çıkmış demektir. Öngörüsüzlüğünüz, tedbirsizliğiniz, vurdumduymazlığınız bütün bir memleketi duvara toslattı. Memuru, işçiyi, emekliyi, öğrenciyi naçar bıraktı." ifadelerini kullandı.