İYİ Partili Koray Aydın'dan beşli çete iddiaları sonrası açıklama

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Beşli Çete' açıklamalarının İYİ Parti'nin masadan kalkmasının nedenlerinden biri olduğu iddia edilmişti. İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Koray Aydın yargıya başvuracağını söyledi..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun "5'li Çete" dediği işadamlarıyla gizlice görüştüğü iddia edilmişti. İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, kamuoyunda 'Beşli Çete' olarak anılan şirketlerle görüştüğü iddiasını yalanladı. Yazılı açıklama yapan Aydın, iddiaları alçakça olarak niteledi ve yargıya başvuracağını ifade etti.

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, ’Beşli Çete‘den Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’le görüştüğü yönündeki iddiayı yalanladı.. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Koray Aydın 'Karanlık odaklar tarafından, şahsımı ve İYİ Parti’yi karalamak amacıyla basın ve sosyal medyaya servis edilen “Beşli Çete” temsilcisi ile görüştüğüm yönündeki iddialar, alçakça bir iftiradır ve gerçek dışıdır. Bu iftirayı atan ve yayanlar hakkında yargıda hesabı sorulacaktır.' dedi.

İŞTE KORAY AYDIN'IN BEŞLİ ÇETE AÇIKLAMASI

”Beşli Çete” kavramını ilk kez ortaya atan ve Türk kamuoyuna mal eden İYİ Parti ve cesur liderimiz Sayın Meral Akşener’dir. Türk milleti emin olsun, İYİ Parti iktidarında “Beşli Çete“den, ülkemizin kaynaklarını yağmalayanlardan ve yolsuzluk yapanlardan mutlaka hesap sorulacaktır.

”Beşli Çete” temsilcisi ile görüştüğüm yönündeki alçakça iftiraların tam da İYİ Parti’nin dayatmalara boyun eğmediği, cesurca bir dik duruş sergilediği ve kendi yolunu çizdiği bir zamanda gündeme getirilmesini, büyük Türk milletinin şaşmaz vicdanına ve takdirlerine sunuyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN